14. KÖZÉPISKOLÁK VISSZAJELZÉSE A TANULMÁNYI EREDMÉNYRŐL

A 2015/2016-os tanévben a 9. és a 10. évfolyamot végzett tanulók tanulmányi eredményei az érintett középiskolák visszajelzései alapján a következőképpen alakultak:

1. gimnáziumok: 2 fő, ebből 2 fő rontott.
  2.  szakközépiskolák: 12 fő, ebből 10 fő rontott, 2 fő azonos szinten teljesített.
  3. szakiskolák: 6 fő, ebből 1 fő javított, 1 fő azonos eredményt ért el, 4 fő rontott az általános iskolai bizonyítványához képest.

A középiskolák visszajelzéseit a pályaválasztás előtt álló tanulóink motiválására, reális pályaorientáció kialakítására kívánjuk használni.

Megállapításaink:

• az alul teljesítők esetében az elsődleges ok a szociális háttér, a szülők nem segítenek gyermekeiknek a tanulásban.
  •  az új élethelyzet (bejárás) következtében csapatokba verődve kerülik az iskolát.
  • az azonos szinten teljesítők a reális iskolaválasztásnak köszönhetően képesek voltak hasonló szinten teljesíteni, mint az általános iskolában.
  • egy fő esetében az eredmény javulása a környezetváltozásnak tudható be.

Ónod, 2017. március 10.

Oldal: 14. Középiskolák visszajelzése, tanulmányi erdményről