11. HÉTVÉGI HÁZI FELADAT SZABÁLYAI,

ISKOLAI DOLGOZATOK SZABÁLYAI

2016-2017.

1. A tanulószobás tanulóidőben a betartandó szabályok megegyeznek a tanórai szabályokkal.
  2. A tanulószobai foglalkozások 16.00 óráig tartanak. Indokolt esetben (pl. orvosi vizsgálat, hivatalos ügyintézés) szülői kérésre az igazgatónő adhat engedélyt a távolmaradásra.
  3. A tanulók a tanítási órák után az arra kijelölt tanteremben gyülekeznek, ahol a tanulószobai foglalkozást vezető pedagógus várja őket
  4. A tanulószobai csoport tanulói a tanulószoba vezetőjével rendezett formában indulnak ebédelni, és az udvari szabadidős foglalkozásokon is a pedagógus közelében kell tartózkodniuk.
  5. A délutáni szabadidős foglalkozások helye az iskolaudvar, esős idő esetén a tanterem.
  6. A tanulók a délutáni tanulási idő alatt készítsék el az aznapi írásbeli és szóbeli házi feladatokat, illetve a maradék időben a másnapi tanórákra készüljenek.
  7. A szakkörökre csak pedagógusi egyeztetés után és engedéllyel mehetnek.
  8. Tanulószobán a fegyelmezetlen viselkedés, mások figyelmének elvonása a tanulástól tilos. Ugyanazok rendszabályok érvényesek, mint a tanórákon. Így a kirívó magatartási, tanulmányi problémák a fegyelmi füzetbe kerülnek, s a magatartás és szorgalom jegyeket befolyásolják.
  9. A tanulószobai foglalkozás után a tantermet rendezetten, tisztán hagyják ott, majd rendezetten, fegyelmezetten pedagógusi felügyelettel távoznak az iskolából.
  10. Felmentés indokolt esetben, tanulmányi átlaghoz kötötten, igazgatói engedéllyel lehetséges.

Oldal: 11. Hétvégi hf.; isk. dolgozatok szabályai

▲   Itt: iskolakezdés rajz - Vatera.hu