10. A TANÓRÁN KÍVÜLI EGYÉB

FOGLALKOZÁSOK

IGÉNYBEVÉTELÉNEK LEHETŐSÉGEI

Szabadon választható foglalkozások szervezésének elvei:

A NAT-ban meghatározott pedagógiai elvek alapján intézményeink is kiemelt figyelmet fordít az idegen nyelv, az informatika illetve a sport kompetenciáinak megfelelő fejlesztésére. Ennek érdekében tanulóink a következő szabadon választható foglalkozásokon vehetnek részt:

Ø Idegen nyelv: angol (idegen nyelvenként és csoportonként heti 1 óra)

Ø Informatika (csoportonként heti 1 óra)

Ø Sportfoglalkozás (csoportonként heti 1 óra)

A csoportok indításához minimálisan 8 fő szükséges! A csoportba jelentkezés önkéntes, a szülő hozzájárulásával történhet. Amennyiben a tanuló jelentkezett, úgy köteles a tanév végéig a foglalkozásokon részt venni. Távolmaradását igazolni köteles.

Az egyéb foglalkozások (otthoni, napközis és tanulószobai) felkészüléshez szükséges  előirt írásbeli és szóbeli feladatok meghatározásának elvei, korlátai:

E téren az alábbi elveket érvényesítjük:

• Folyamatosan figyelmet fordítunk az egyes tantárgyak tanulási technikájának elsajátíttatására.
  • Ez a tevékenység kiemelt súllyal jelenik meg az un. "belépő" tantárgyak esetében, és valamennyi tantárgy szeptemberi tanítási óráin.
  • A kötelező jellegű (otthoni) munka bármely formája a tanítási órán feldolgozott tananyag elsajátítására, begyakorlására, elmélyítésére, az alapvető ismeretek megszilárdítására szolgál.
  • Motivációs eszközként gyakran élünk a mennyiségi és minőségi differenciálás lehetőségével, újszerűen megfogalmazott, változatos, önálló gondolatokat igénylő, a tanult ismeretek gyakorlati alkalmazását szolgáló feladatok adásával.
  • Tantárgyon belül mindenkor, tantárgyak között a lehetőségek szerint figyelemmel vagyunk a szóbeli és írásbeli feladatok arányára.

Munkánk során az alábbi korlátokat érvényesítjük:

• Hétközi délutáni iskolai rendezvényt követő tanítási napra nem adunk írásbeli házi feladatot, és megértést tanúsítunk a szóbeli tanulás, illetve annak számonkérése tekintetében is.
  • Az otthoni munka sohasem lehet büntetési eszköz.
  • Az írásbeli házi feladatok gyakorisága és mennyisége során figyelembe vesszük, hogy azok elkészítésének tanórai ellenőrzése minden pedagógus számára kötelező.

Tanulószoba, tanulószobai, szakkör, felzárkóztató és egyéni foglalkozások

1. A tanórán kívüli foglalkozásokra való tanulói jelentkezés- a felzárkóztató foglalkozások, valamint az egyéni foglalkozások kivételével- önkéntes.
  2. A tanórán kívüli foglalkozásokra a tanulónak az adott tanév elején kell jelentkeznie, a jelentkezés egy tanévre szól.
  3. A felzárkóztató foglalkozásra, valamint az egyéni foglalkozásra kötelezett tanulókat képességeik, tanulmányi eredményeik alapján a tanítók, szaktanárok jelölik ki.
  4. A tanulók részvétele a felzárkóztató foglalkozásokon, valamint az egyéni foglalkozásokon kötelező, ez alól felmentést csak a szülő írásbeli kérelmére az iskola igazgatója adhat.
  5. A tanórán kívüli foglalkozásokról történő távolmaradást is igazolni kell. A tanórán kívüli foglalkozásokról ismételten igazolatlanul mulasztó tanulót az igazgató a foglalkozásokról kizárhatja.

Rehailitációs tanórai és fejlesztő foglalkozások

1. A (re)habilitációs tanórai foglalkozás illetve a fejlesztő foglalkozás az adott tanulókra vonatkozóan kötelező, a számukra kiállított szakértői vélemény alapján.
  2. A (re)habilitációs tanórai  foglalkozásról illetve a fejlesztő foglalkoztatásokról történő távolmaradást is igazolni kell.
  3. A (re)habilitációs tanórai foglalkozásokról való igazolatlan mulasztás következményei megegyeznek a tanórákról való igazolatlan mulasztásokéval.

Az iskola a tanulók számára – a tanórai foglalkozások mellett- az alábbi tanórán kívüli foglalkozásokat szervezi

• Iskolai sportkör
  • Versenyek, vetélkedők, bemutatók
  • Kirándulások
  • Múzeumi, kiállítási, könyvtári és művészeti előadáshoz kapcsolódó foglalkozás
  • Szabadidős foglalkozások

A tanulók részvétele ezeken a foglalkozásokon önkéntes.

Oldal: 10. Tanóránkívüli foglalkozások

▲   Itt: iskolakezdés rajz - Vatera.hu